Zhodnocení roku 2018

Jedno slovo pro tento rok? Skok.

Acomware

Přesun do Prahy pro mě znamenal spoustu očekávání. Těší mě, že se většina vyplnila. Pracuji v dost odlišném prostředí oproti Iniziu a stále mě překvapuje, jak moc se dvě digitální agentury mohou lišit v nastavení procesů i byznys modelu.

Úspěšně jsem prošel zkušebkou a do nového roku se těším, co nás s marketingovým týmem čeká. Poslední tři měsíce v roce s sebou přinesly dost věcí. Namátkou:

  • natáčení pilotního dílu eCommerce Talks,
  • zmínka mě a kolegy Martina Darsy na blogu Skliku,
  • spolupráce na eventech Eshopisty,
  • spousty zmínek Acomware v médiích,
  • hromadu interních věcí.

Práce pro Acomware i neúspěch u pohovoru Obsahové agentury mi nastavily zrcadlo. V pozitivním i negativním smyslu. Díky tomu lépe vím, kam investovat své úsilí.

Soukromé projekty

Po několika letech jsem ukončil spolupráci s portálem osobního rozvoje Yeacoach. Bolelo to, protože jejich projekt mi přijde sympatický a šlo zároveň o prvotní textařské zkušenosti. Nicméně jsem cítil, že jsem dorostl do pozice, kdy mi psaní čistě za referenci už nedávalo smysl.

Ještě bolestnější konec přišel u e-shopu Zacvic.cz, který šel na vrub mojí nevyzrálosti. Nedovedl jsem to časově skloubit se stáží a školou. Proto jsem to raději včas odstřihl.

Naopak se mi zajímavým způsobem rozjela spolupráce na vývoji aplikace Mentedy. Podařilo se nám s kamarády postoupit do užšího kola soutěže Startupper roku, kde bude náš projekt hodnotit odborná porota. Pokud nás vyberou, budeme začátkem února přednášet v Praze.

Nechceme se ale spolehnout čistě na tuto soutěž, a proto budeme projekt od nového roku více ukazovat ven. Už po publikování prvního článku to přineslo neočekávané výsledky. Dost se těším, co bude následovat.

Blogování přináší efekt

Říká se, že blog začne přinášet zajímavější příležitosti zhruba po 2 letech práce. Potvrzuji. Namátkou mi tento rok přinesl:

Sedět na více židlích se nevyplácí

Abyste mě nebrali za sluníčkáře, beru rok 2018 za selhání hlavně ze studijního hlediska. Sice mi vyšly všechny zkoušky na univerzitě, ale nedovedl jsem se dostatečně dokopat do včasného dokončení diplomky. Proto prodlužuji.

Částečně za tím stál problém s motivací, částečně obavy související se změnou práce a stěhováním. Dokončení studia beru jako hlavní cíl do příštího roku. Snad se zadaří.

Dost jsem přehodnotil i systém sebevzdělávání v rámci oboru. Dříve jsem sledoval hromadu zdrojů s tím, že jsem přijímal také informace, které mi byly k ničemu. Čistě pro ten pocit, že něco nového vím. S nástupem do Acomware došlo i na dost velké ořezání RSS čtečky a systému sledování lidí na Twitteru. Zjednodušeně teď intenzivněji vyhledávám jen věci, které aktuálně řeším a zbytek přijímám povrchněji čistě pro udržení přehledu.

Co chystám v roce 2019?

  • Dokončení studia,
  • přiblížení skutečné senioritě v oboru,
  • efektivnější práci se staršími články na blogu,
  • mnoho dalšího 😉 .

Přeji vám pohodový start do nového roku 2019. Ať vám to píše! 🙂

Patrik Gajdoš
Latest posts by Patrik Gajdoš (see all)
Ohodnoťte článek!

4 komentáře u „Zhodnocení roku 2018“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..