2017

2017

Vraťme se časem do začátku prosince loňského roku. V jedné tiché ulici kousek od Hlavního nádraží v Praze se stala taková podivuhodná věc…

Sedím si tak v jedné spoře osvětlené zasedačce. Pavel Šenkapoun nám na školení sdílí svá copywriterská moudra. Takovej normální den.

A pak to přijde.

Na slajdu vidím můj a Romanův blog mezi doporučenými zdroji o reklamní textařině.

Nebudu teď spekulovat, jestli to Pavel v mém případě nesdílel jen ze slušnosti k účastníkovi školení. Ale když před zaplněnou zasedačkou jeden z nejznámějších copywriterů v Čechách takhle doporučují váš web… to prostě potěší.

V ten moment mi navíc docvaklo, jak moc se minulej rok povedl.

  • Dělám přes stáž ve firmě, kde se neustále učím něco nového
  • Překonal jsem své introvertní já a zúčastnil jsem se více živých akcí v oboru než kdykoliv předtím
  • Nasbíral jsem řadu zajímavých kontaktů
  • Díky spolupráci s e-shopem Zacvic.cz jsem si poprvé vyzkoušel projekt s klientem napřímo
  • Všechny zkoušky ve škole mi zatím vyšly

Má to ale i stinnou stránku. Působnost v onlinu a škola v humanitním oboru nejdou moc dohromady. Tematicky. Kvůli tomu sedím na dvou židlích. To se mi i dost promítlo do délky zkouškového období. Ne náhodou vám píšu až teď. Nestěžuji si. Konstatuji.

Už teď vím, že budu mít co dělat, pokud chci stihnout diplomku v tomhle akademickém roce. To už je ale daň za to, že dělám něco i při škole. Uvidím, jak to dovedu skloubit.

Rok 2017 mi přinesl i cennou životní zkušenost – nebát se odmítnutí.

Dřív mi často dělalo problém chtít po někom něco navíc. Připadalo mi to nedůstojné, sobecké, riskantní. Obával jsem se, že když budu si řeknu o moc, dotyčný mě nebude mít rád. Svazoval mě strach, že jedno odmítnuté přání znamená konec.

Jenže NE často patří věci. Ne osobě. Když vás odmítnu, neříkám NE vám, ale vaší nabídce. Jedné. Druhé třeba řeknu ANO (bez narážky na Babiše :-D). V závislosti na řadě věcí.

Vtip je v tom, že dokud si neřeknete, nic nedostanete. To platí v práci, vztazích i jinde.

Já to měl třeba s referencemi. Dokud jsem si o ně neřekl, nikdo by mi je sám od sebe nenapsal. Teď mi leží v počítači a jen čekají na to, až se dokopu ke zveřejnění.

Natáhněte ruku pro to, co chcete. Sedícím pod stromy spadnou jen jablka, která zbyla.

Ohodnoť článek

2 komentáře u „2017“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..