Zhodnocení roku 2023

Klik. Mažu další verzi článku. Napadne mě, kolik takových kliků denně rozhoduje o vašem osudu. Klik, zda otevřou zrovna váš životopis. Klik, zda navštíví zrovna vaši reklamu. Klik, zda dáte holce like na Tinderu, nebo té po ní. A spousta dalších, které ovlivnily můj uplynulý rok.

Klik na odeslání zprávy, že na pivo nejdu kvůli dietě

V marketingu jsem letos zažil pár krušných momentů. Nic z toho ale netrumflo vrcholné série těžkých cviků v závěrečné fázi diety.

Síla není. Zato hlad ano. Na talíři nenecháte ani poslední kus salátu. Masa. Brambory. Čehokoliv, co zrovna trenér předepsal do jídeláku a vy to po večerech po práci stíháte uvařit.

Ještě hůř se bojuje s okolím. Zvou vás na panáka. Jeden ti přece nic neudělá, říkali. Správný Čech má přece chlastat, namítali.

Klik. Dnes s vámi nejdu. Kousnul jsem to. A přineslo to výsledky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Patrik Gajdoš (@patrikgajdos_cz)


10 kg dole. 9 cm v pase taky.

Po x letech pokusů a omylů ve cvičení i jídle konečně postava, kterou jsem vždy chtěl. Díky Robertovi Humpálovi dodnes udržuji stabilní formu. I ten alkohol občas dám, ale kontrolovaně.

Klik imigračního v New Yorku, že můžu dál

Šetříte přes rok. Vyřídíte vše. Letenky. Ubytování. ESTA. Nový pas.

Jenže Amík na imigračním vás dusí. Ptá se na minulost. Ptá se na budoucnost. Vy chcete jen jedno. Konečně se po osmihodinovém letu vyspat. Po úmorném vyptávání se zadívá na mé kruhy pod očima. Pak to přijde.

Razítko. Klik myší. Otevření brány.

První vystoupení z metra do ulic už nedostanu z hlavy. Mrakodrapy tyčící se do nebe. Nekonečné davy lidí. Vůně hotdogu z foodtracku vedle mísící se s pachem ulic.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Patrik Gajdoš (@patrikgajdos_cz)


Začnete to objevovat. Empire State Building. Madison Square Garden. Central Park. Burgery…

Ideu pohodové dovolené narušuje šibeniční termín vstupní case study do nového projektu. Píšete ji v mezipřistání na letišti. Píšete ji po večerech v hostelu. Píšete ji, zatímco vedle probíhají alkoholové radovánky.

Pak to vše končí. Zatímco většina si domů odnáší zážitky a relax, mě čeká nepříjemný úkol.

Klik na vytisknutí výpovědi

Case study mi přijmou a dohodnu se na podmínkách v nové práci.

V té původní mám schůzku jeden na jednoho s majitelem. S nadšením mi chce říct své ambiciózní plány po příští rok. Po vytáhnutí výpovědi pochopí, že už jich nebudu součástí.

Bavíme se o důvodech. Nic špatného k NEWTON University. Jen zajímavější nabídka. A pocit, že nově nastavenému směru školy už nemám co nabídnout.

Víc než úlevu cítím smutek. Opouštím skvělý tým a školu, která mění životy mnoha studentů. Ty příběhy mě ohromují dodnes.

Kdysi zamlká holka dnes prezentuje na předních českých networkingových akcích. Kdysi nešťastný student zachránil i s pomocí školy svou kavárnu těsně před krachem v důsledku covid-19. Kdysi šikanovaný kluk chytil příležitost a mediální akce školy ho vyšvihly až do televize.

Já to vše měním za příležitost v Customer Hero, kde pomáháme zvýšit kvalitu zákaznického servisu v e-commerce. Něco nového. Něco neobjeveného. Něco dost riskantního. Spoustu situací zažívám prvně. Spoustu marketingových zvyků musím vědomě zahodit a učit se nové. Spoustu věcí máme před sebou.

Klik na výsledek Google „Nezávislý finanční poradce“

Léta vyplňuji obrovský excel s finančním plánem. Měl bych mít přehled. Ale nemám. Někde mi ty peníze pořád utíkají.

Připadám si hloupě. Řeším nemalé marketingové rozpočty, ale vlastní finance neuhlídám. Co jen dělám blbě?

V inspiraci kliknu na jméno Michala Doubka v Googlu. To rozhodnutí mi navždy převrátí pohled na finance. Jeho podcast pečlivě poslouchám. Zapracuji strategii 4 účtů. Začínám víc chápat nuance pojištění.

Po vzájemném callu si sepisuji finanční cíle. Aktuální rok oproti původním očekávání končím výrazně v plusu a s pocitem, že mám konečně snadný systém, jak mít každou utracenou korunu pod kontrolou.

Klik na odeslání e-mailu, že něco není v pohodě

Připadám si nevděčně. Dělám na skvělém projektu. Zažil jsem výlet snů. Potkávám na projektech áčkové specialisty, se kterými jsem vždy chtěl dělat. Konečně mám finance pevně v rukách. Splněný sen.

Ale já to tak necítím. Poslední měsíce usínám jen ztěžka. O to hůř vstávám.

Poslouchám novoroční plány okolí. Jedna kamarádka si otevírá agenturu. Bývalý kolega zakládá rodinu. Další zakládá nový byznys. Zatímco oni září, mně někde tam nahoře vyhasla polárka, za kterou jít.

Připadám si trochu jako vězeň, který poctivě dřel, aby ho pustili dřív z věznice za dobré chování. Každý den dělá maximum. Zvykne si na určitý režim. Pak mu po pár letech konečně otevřou vrata od věznice. Může jít ven.

Ale neví kam. Za kým. Proč.

Marně hledám jiskru, která by ve mně vzplanula nadšení. Pro cokoliv. Kávu v mé oblíbené kavárně dopiji bez chuti ze slušnosti. Webový projekt chladně odškrtnu z to-do listu. Trénink ukončím v půlce, aniž bych z něj cítil jakoukoliv energii. Sexy holku z Tinderu po chvilce pošlu domů s vědomím, že je mi vlastně ukradená a beru ji za ztrátu času.

Nic, co by pracovně netrumfl léta zarytý systém. Dělit úkoly na drobné celky. Dávat si za splnění drobné odměny. Když mi to nemyslí, drobná procházka okolo. Pomoc od ChatGPT. Pomoc od Second Brain. Vždy to nějak urvu. Musím.

Pak mi začnou v makovici strašit ještě horší myšlenky. To už tuším, že je zle. Píšu e-mail psycholožce. Naštěstí si na mě v pátek odpoledne udělá čas. Zazní tam pár myšlenek. Některé si poslouchají dobře. Jiné o dost hůře.

Čeká mě cesta a její hledání. Vůbec nevím, o jakou půjde. Vůbec nevím, kde ji najít. Vůbec nevím, kam mě zavede. Ale vím o akci, která mě vnitřně děsí, ale přijde mi fér.

Klik. Publikovat.

Další zhodnocení roku

 

Patrik Gajdoš
Latest posts by Patrik Gajdoš (see all)
Ohodnoťte článek!

2 komentáře u „Zhodnocení roku 2023“

  1. Zkoušel jsi při dietě keto, nebo low carb? Já se při téhle „dietě“ cítím vždycky nejlíp, když mám sílu to nějakou dobu vydržet. Jednak se mi zdá, že jsem vyrýsovanější, jsem méně unavený, nepotřebuju jíst tak často a nemoci se mi vyhýbají. Jakmile se pustím do nabírací diety (mám s váhou opačný problém) a začnu jíst víc carbs, během týdne nebo dvou přijde chřipka, nachlazení nebo nějaké záněty.

    Odpovědět
    • Trochu modifikovaný low carb. Mám to taky tak, že v úvodních fázích se cítím líp a uvolněnější. Teď se také snažím nabírat, ale naštěstí se mě nemoci vyhýbají. Držím palce, ať se povede nabíračka zvládnout.

      Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..