2 tipy pro začátek blogování, které opravdu potřebujete znát

  • „Chci začít s blogováním, ale nevím, jak na to.“
  • „Poradíte mi pár tipů do začátku blogování?“
  • „Co mám dělat, když chci mít blog?“

Tyhle a podobné dotazy se na facebookových blogerských skupinách objevují s četností zabitých postav ve Hře o trůny. Všichni přece chtějí mít supr čupr blogísek, kterej hned přiláká mraky čtenářů.

Podle mě ale pro začátek stačí dvě totálně primitivní věci. Jaké?

1. Začít

Co? Děláš si srandu?

Ne, nedělám. Kupa lidí shání info o všem možným. Jak mít tenhle a tenhle design, čím tahle sexy holka fotí své cool outfity, kde stáhne tuhle a tuhle elegantní fičuru.

Průšvih je, že často zapomenou na to nejdůležitější. Začít. Mají tak moc nahnáno, že ta jejích stránka nebude dost fešná a raději ani nezačnou. Co by na to řekli ostatní, kdyby to nebylo pěkný?

Prozradím vám tajemství, které zabolí: NIKDY to na začátku nebude perfektní.

I když budete sebevíc připravený, pokaždý objevíte něco, co není úplně podle vašich představ. V tom horším případě to bude rušit čtenáře.

SEO konzultant Pavel Ungr v rozhovoru pro Mladý podnikatel dokonce uvedl, že i na profesionálně dělaných webových stránkách se vždy najde něco, co je třeba upravit.

Nesnažte se hned o dokonalost. Pilujte ji postupně. Za sebe můžu říci, že ačkoliv jsem přečetl mraky článků, nejvíc mi dala vlastní zkušenost s psaním. A tu nezískáte, dokud nezačnete.

2. Nevzdávat to moc rychle

Člověk vidí ty velký osobnosti jako Dominik Landsman či Tereza in Oslo. Podnikový blogy zas patrně vzhlíží k stránkám H1.cz nebo blogu české pobočky Vodafonu Čilichilli. A říká si:

Hej, já chci mít taky tak supr blog jak oni!

A po prvním měsíci od vzniku koukaj smutně jak děcko bez lízátka, že ti lidi tam furt nechodí.

Smutné tajemství číslo dva: Blogování není sprint, ale dlouhej maratón.

Když nejste echt známej ksicht, návštěvnost bude stoupat pomalu. Záleží pak jen na vašem umu a trpělivosti, zda se vám ji povede vybudovat do výšin, ve kterých se budete cítit spokojeně.

Tohle je opravdu vše, co potřebuji pro začátek blogování?

Ne. Mohli byste vědět x dalších věcí. Ale jde o dvě nejdůležitější věci pro úplný začátek.

Pokud vás téma blogování zaujalo, neváhejte a dejte odběr stránky. Časem se zde objeví další články, které vám pomohou zlepšit vaše výsledky nejenom na blogu, ale i jakékoliv tvorby textového obsahu.

Ohodnoťte článek!

1 komentář u „2 tipy pro začátek blogování, které opravdu potřebujete znát“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..