Recenze knihy Otto Bohuš, Orbis Tweetus

Recenze knihy Otto Bohuš, Orbis Tweetus

Jak se čte první Twitter kniha na světě, kterou ilustrovali fanoušci?

1) Zjednodušená recenze knihy Orbis Tweetus

Knihu tvoří výběr tweetů reklamního textaře Otty Bohuše o životních ponaučeních, textařských tipech a myšlenkách z literatury. Ilustracemi přispěli jeho fanoušci.

Za mě zatím nejlepší věc pro nastartování kreativity, motivaci a připomenutí známých copywriterských pravidel. Nečekejte ale nějakou podrobnou učebnici textařských technik. O tom kniha není a ani na to necílí.

2) Jak vznikla kniha Orbis Tweetus?

Otto si od začátku roku 2015 dal zajímavé předsevzetí.

1 den = 1 tweet s nějakým textařským tipem, moudrem, slovní hříčkou a podobně.

U tohoto zvyku vydržel a po souhře několika událostí a crowdfundingové kampani vznikla kniha.

Taky jsem finančně přispěl. Zaprvý mám Ottu rád a zadruhé nabídl zvýhodněnou cenu pro omezený počet lidí, po které jsem skočil.

No jo. Vzbudit dojem vzácnosti prostě funguje i na mě. 🙂

3) Co najdete v knize Orbis Tweetus?

Na zhruba 180 stranách objevíte krátké texty z tweetů Otty Bohuše. Vše obohacují ilustrace od jeho fanoušků.

Ještě mi na stole neležela kniha s tak pěkným grafickým zpracováním. Hrozně se mi líbí ta hravost, kterou poznáte na typografii, fontech a velikostech. O obsahu ani nemluvě.

melancholický obrázek ze stránky Orbis Tweetus ilustrace
Moje nejoblíbenější ilustrace z knihy Orbis Tweetus. Stylem zpracování i textem pod ní.

Knihu si pravidelně nosím do práce. Když mě brzdí tvůrčí blok (neplést s blogem), vždy náhodně zalistuji v knize. Často díky tomu změním způsob, jak přemýšlet nad obsahem i řešením problému.

Pokud ale hledáte nějakou knihu, která vás textařsky výrazněji posune, volil bych jiný typ literatury. Orbis Tweetus exceluje v údernosti a stručnosti. Nehledejte v tom ale copywriterskou příručku. Kniha na to ani podle mého názoru necílí.

Malinko mi vadí úvodní přehled obsahu knihy. Autor zmiňuje ve stránkování jen měsíce, kdy tweety vznikly. Kvůli tomu jen obtížně dohledáte konkrétní tipy, když se k některým chcete zpětně vrátit. Taková Michaela Mužíková to má u svého e-booku o dost líp udělaný.

4) Koupit či nekoupit Orbis Tweetus?

Určitě jo, ale nemějte od toho přehnaná očekávání. Kniha funguje skvěle pro probuzení inspirace a odkopnutí tvůrčího bloku tam, kam patří. Když od toho nebudete čekat víc, dostanete do ruky nádherně zpracovanou knihu, která pohladí na duši při čtení i prohlížení pěkných ilustrací.

Zaujala vás recenze? Pak odebírejte blog přes formulář pod článkem. Získáte přístup k unikátním poznámkám toho nejlepšího z vybraných knih.

Recenze knihy Otto Bohuš, Orbis Tweetus
5 (100%) 1 vote[s]

1 komentář u „Recenze knihy Otto Bohuš, Orbis Tweetus“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..